Menu

Content

Breadcrumb

O firmie

Firma Okruszek powstała w roku 1991. Nie będąc ani jednego dnia w piekarni, nie mając żadnych doświadczeń zawodowych w tym kierunku podpisałam kontrakt na dostawę maszyn i urządzeń piekarniczych. Zamówienie miało wartość, bagatela 365 tysięcy marek. To była wówczas równowartość ponad 200 tys. dolarów. W hali produkcyjnej o powierzchni 70 metrów kwadratowych, w wynajętym lokalu rozpoczęłam wraz z moim tatą i dziewięcioosobową załogą produkcję pieczywa.

Chociaż warunki były trudne to z sympatią wspominam te czasy. W tamtych latach gospodarka polska intensywnie zaczynała się rozwijać. Klienci sami zabiegali o nasze produkty. Gdy kończyliśmy nocną pracę, o 6.30 budziliśmy telefonicznie nasze dzieci do szkoły i zmęczeni ale zadowoleni patrzyliśmy jak tworzą się kolejki po nasze bułki jagodzianki.

Po 3 latach przeprowadziliśmy się do własnego lokalu przy ulicy Piłsudskiego 4, który wtedy wydawał się nam spełnieniem marzeń i oczekiwań, niemal fabryką w porównaniu z poprzednim miejscem.

Był to zakład o powierzchni 400m. Sądziliśmy że teraz możemy spokojnie pracować. Jednak po kilku latach okazało się, że powierzchnia jest zbyt mała dla produkcji, która by zaspokoiła potrzeby naszych klientów. Potrzeby rynku i konkurencja wymuszała na nas poszerzenie i wzbogacenie asortymentu oraz wprowadzenie różnych nowości technologicznych. Przepisy i wymogi Unijne spowodowały podjęcie decyzji o budowie nowego zakładu. Powstał on przy ulicy Przykoszarowej.

Nasz nowy zakład spełnia standardy Unijne na najbliższe lata. Jego powierzchnia to 1300 metrów kwadratowych podzielonych na kilkanaście pomieszczeń tworzących ciąg produkcyjno – administracyjny.

Jesteśmy firmą rodzinną. Moimi wspólnikami są córki Ania i Sylwia, a inspiracją i siłą napędową – moje ukochane wnuki.

Współpracujemy z 300 odbiorcami. Mamy własną sieć sklepów firmowych i kolumnę transportową składającą się z 11 samochodów. W naszymn przedsiębiorstwie prcuje 120 osób, w tym 70 procent to niepełnosprawni. Wytwarzamy ponad 200 rodzajów produktów i miesięcznie zużywamy ponad 100 ton mąki. Produkcja odbywa się w systemie ciągłym, 3-zmianowym.

Zyskaliśmy uznanie klientów. I nie tylko. Otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień od instytucji i organizacji. Czynnie wspieramy wszelkiego rodzaju akcje charytatywne.

W najbliższej przyszłości zamierzam utworzyć przy piekarni na ul. Przykoszarowej - Centrum Producentów Pieczywa Prozdrowotnego. Przewiduje organizowanie seminariów i prelekcji przeznaczonych zarówno dla piekarzy jak i dla szeroko rozumianej publiczności (konsumentów, uczniów, itp.) o tematyce związanej głównie z prozdrowotnymi walorami pieczywa podstawowego oraz wzbogaconego dodatkami cennymi w profilaktyce chorób cywilizacyjnych.

Elżbieta Gadomska

Kontakt z nami

ul. Poznańska 162, 18-400 Łomża

Dział sprzedaży i faktur      tel.: 86 212 55 19

                                           kom.: 882 607 060

fax: 86 218 03 75

CUKIERNIA      tel.: 600 480 542

PIEKARNIA MAGAZYN      tel. 600 422 157

Logowanie or Rejestracja

fb iconLogowanie z Facebook